 |
|
-Jak powstał świat?
-Świat nie powstał. Gdyby powstał, byłoby to poronienie, czyli przedwczesne wydanie na świat martwego płodu.Świat nie powstał raz, raz na zawsze. Świat powstaje, codziennie na nowo, codziennie całkowicie wręcz na nowo.Świat-który-powstał, to świat-który-nir-powstał i to jest właśnie twój świat, z gruntu fałszywy, od samych korzeni. Świat prawdziwy powstaje. Powstanie świata jest wiecznym powstawaniem jutra.
|
|
 |
|
Nienawidzę tego uczucia, gdy nagle czujesz się przygnębiony. Bez żadnego ostrzeżenia, bez oczywistego powodu. Po prostu to się dzieje. Czujesz się pusty i beznadziejny. Czujesz się zmęczony. Tak, jakbyś już nigdy miał nie ruszyć na przód. I kiedy ktoś pyta Cię: “Co jest nie tak?”, nie potrafisz odpowiedzieć, bo nic nie przychodzi Ci do głowy. Wtedy zaczynasz nad tym myśleć. I w tym momencie po prostu zdajesz sobie sprawę, jak dużo rzeczy jest nie tak.
|
|
 |
|
Zrozum mój własny ojciec życzył mi śmierci to masakra, bo te obrazy zostaną w pamięci. / KaeN
|
|
 |
|
trzeba przezyc mnóstwo sprzeczek, mnóstwo kłótni, mnóstwo niedomówień, mnóstwo bredni wygadanych po pijaku albo pod wpływem emocji, mnóstwo ignorowania, kłamstw 'gdy naprawde trzeba' by zrozumiec jak mocno się kocha.
|
|
 |
|
Nie chciałam umrzeć, jedynie prowokowałam śmierć. Nie otrułam się. Bóg umiera, jeśli go nie kochamy, ale ja nie umarłam, choć nikt mnie nie kochał.
|
|
 |
|
Lubiłem jej plecy. Siedziała mi na kolanach, a ja nie mogłem się napatrzeć. Byłem jak gówniarz, który pierwszy raz ma przed sobą kobietę. Kobietę, która ma mnie wszystkiego nauczyć. Całowałem każdy skrawek jej ciała, każdy obejrzałem, posmakowałem. Nikt nigdy nie działał tak na mnie. Nikt, poza nią. Moglibyśmy się kochać w każdej chwili, zupełnie nie zwracając uwagi, że może nas ktoś nakryć. Chuj im do tego.
|
|
 |
|
Niech zgadnę, siedzisz w domu i myślisz o nim. Ściskasz telefon, co nie dzwoni, pierwsza łza i boli. / Szuwar
|
|
 |
|
Nikomu nie mówiła o swojej tęsknocie, nikt by nie uwierzył, że nosi w sobie taki ból. Najgłębszy ból, jaki można odczuwać nie jest dla świata, nie zajmie nikogo, nawet przyjacielowi zwierzyć się z niego nie można.
|
|
 |
|
Zawsze kiedy ogarnia mnie samotność,kiedy codzienność i natłok obowiązków nie jest w stanie ukoić przeszywającego bólu tęsknoty z trudem powstrzymuje się przed napisaniem do Ciebie. Chodzę w kółko po pokoju z telefonem w dłoni i włączonym oknem wiadomości. Potrzeba poczucia Twojego wsparcia jest niewyobrażalnie silna. Ale ogromniejszy jest cios skierowany prosto w sam środek nadal rozdartego na milion kawałków nieposkładanego przez nikogo serca kiedy uświadamiam sobie,że już mi nie pomożesz. Z rozmazanym makijażem i towarzyszącą pustką siadam na podłodze skulona odczuwając tylko bezradność. Do tej pory myślałam,że jakoś sobie radzę,przecież każdego dnia tak perfekcyjnie wmawiałam sobie,że już Cie nie kocham. A Ty? Wracasz z setką bolesnych wspomnień jak bumerang w każdej chwili kiedy zaczynam czuć się wygrana. Niszczysz cały porządek ,który muszę budować na nowo zamykając nieustannie drzwi przeszłości,które chciałabym zostawić otwarte../poetkazprzypadku
|
|
 |
|
- cel w życiu?
- zbudować piękną, drewnianą ławkę i doczekać starości , usiąść na niej i powiedzieć. : "wszystko co zrobiłam w życiu zrobiłam najlepiej jak potrafiłam.
|
|
|
|