 |
Cały cud życia polega na tym, że wszystko, co ważne, zdarza się w najmniej oczekiwanym momencie. Dlatego trzeba cenić teraźniejszość, a z przeszłości wyciągać mądre wnioski.
Katarzyna Bonda - Sprawa Niny Frank
|
|
 |
”Czasami w ułamku sekundy człowiek uświadamia sobie, że całe jego życie zależało od jednej decyzji. Gdyby nie zgubiony list albo rozmowa telefoniczna, do której nie doszło, sprawy potoczyłyby się zupełnie inaczej.“
~ Diana Palmer - Serce z lodu
|
|
 |
Może któregoś dnia się zakocham. Spotkam mężczyznę, który mnie pokocha, który będzie umiał mnie rozśmieszyć, który będzie szanował i moją niezależność, i to, że przecież potrzebuję opieki.
Lubię o tym myśleć. Wyobrażać sobie nasze spotkanie, jak w filmie. To nastąpi oczywiście w najbardziej nieoczekiwanym momencie.
Guillaume Musso "Dziewczyna z Brooklynu"
|
|
 |
Jesteś dla mnie niczym narkotyk. Pytasz, czy się od Ciebie uzależniłam. Nie, Ty po prostu dobitnie rujnujesz moje życie.
|
|
 |
Gdybyś był szczęśliwy nie szukałbyś przygód tam, gdzie są one niedostępne. Wiedziałbyś, że "nie" znaczy "nie", a "tak" znaczy "tak". Że są zdania bardzo proste, chociaż wydaje się, że utkane ze złożonych snów. Wiedziałbyś, że są granice, o których przekroczenie bardzo trudno. Kobiety, których moralności strzegą wszystkie bramy serca. Istoty czyste, które kochając zamieniają się w kryształy. Wiedziałbyś to wszystko i się temu nie opierał. Nie walczył ogniem, mieczem, dłońmi. Ustami, co słowa produkują wściekle. Gdybyś był szczęśliwy - wiedziałbyś, że jestem tu i teraz. Rozumiałbyś, że nie jestem Twoją przyszłością. Jestem chwilą. Pojawiłam się w Twoim życiu, żeby pokazać Ci pierwiastek prawdy. Resztę musisz odkryć sam. Za mną w myślach nie podążaj. Nie szukaj w marzeniach. To kim jestem nie jest istotne. Możesz zapomnieć wszystko co chcesz. I zapamiętać ile Ci się podoba. Ale nie zapomnij, że pojawiłam się po to, żebyś znów pamiętał kim jesteś.
- Aleksandra Steć
|
|
 |
'Twoje serce jest tam, gdzie uciekasz myślami, kiedy zapytają Cię o miłość życia.'
|
|
 |
Jak się człowiek przyzwyczai, że nie dostaje tego, czego pragnie, to stopniowo sam nie wie już, czego naprawdę chce.
~Haruki Murakami
|
|
 |
Mam dzisiaj dzień wolny od wszystkiego. Spędzam go na odpoczywaniu, przemyśleniach i długich godzinach słuchania muzyki. I wieczornym oglądaniu swojego ulubionego serialu, sześć sezonów przede mną. Trafiłam na Bonsona, staram się nie słuchać jego utworów, za bardzo przypominają mi o Tobie, o tym co między nami było. Wydał nowy kawałek z Matkiem, PUZZLE, sama nie wiem czemu to włączyłam, czemu zaczęłam słuchać. Nawet nie wiem kiedy zaczęłam płakać, tak bardzo jest o nas, o tym jak bardzo nie potrafimy się porozumieć, po prostu szczęśliwie żyć. / .xeS.
|
|
 |
,,Bo w pewnym momencie trzeba sobie uświadomić, że niektórzy ludzie pozostają w sercu, ale nie w życiu''.
Sandi Lynn – ,,Na zawsze''.
|
|
 |
"Niesamowite co może zrobić Twojemu sercu brzmienie głosu, za którym tak się tęskniło."
Colleen Hoover "Hopeless"
|
|
 |
,,Zastanawiam się, ilu osobom nie udaje się być z tymi, których pragną i kończą z innymi tylko z rozsądku..."
Fannie Flagg - ,,Smażone zielone pomidory."
|
|
 |
”Oto co mogę powiedzieć o poczuciu straty: z czasem wcale się nie zmniejsza. Po prostu człowiek w pewien sposób się do niego przyzwyczaja. Nigdy nie przestaniemy tęsknić za tymi, którzy odeszli. Jak na coś, czego już nie ma, uczucie to waży naprawdę sporo.”
|
|
|
|