głupie teksty, śmieszne teksty, opisy gadu-gadutwój portal społecznościowy

Katalog wpisów [44] przeglądaj wszystkie wpisy teksty [44]

 Kiedy byłam na studiach kazano mi napisać artykuł o małżeństwie z sześćdziesięcioletnim stażem. Oboje byli po osiemdziesiątce. Gdy przyjechałam zrobić z nimi wywiad byłam zadziwiona tym jacy są zgrani. Sądziłam że po sześćdziesięciu latach ma się dość tej drugiej osoby. Ale oni patrzyli na siebie jakby wciąż się nawzajem szanowali i podziwiali choć z pewnością przeszli razem niejedno. Zadałam im różne pytania a najbardziej poruszyła mnie odpowiedź na ostatnie z nich: „Jaki jest sekret idealnego małżeństwa?” Starszy pan pochylił się do przodu i spojrzał na mnie z powagą. „Nasze małżeństwo nie było idealne – powiedział. – Żadne małżeństwo nie jest. Zdarzało się że żona z nas rezygnowała. Częściej zdarzało się że rezygnowałem z nas ja. Sekret naszego długiego stażu polega na tym że nigdy nie zrezygnowaliśmy w tym samym czasie”.

jednorazowagra dodano: 26 marca 2021

"Kiedy byłam na studiach, kazano mi napisać artykuł o małżeństwie z sześćdziesięcioletnim stażem. Oboje byli po osiemdziesiątce. Gdy przyjechałam zrobić z nimi wywiad, byłam zadziwiona tym, jacy są zgrani. Sądziłam, że po sześćdziesięciu latach ma się dość tej drugiej osoby. Ale oni patrzyli na siebie, jakby wciąż się nawzajem szanowali i podziwiali, choć z pewnością przeszli razem niejedno. Zadałam im różne pytania, a najbardziej poruszyła mnie odpowiedź na ostatnie z nich: „Jaki jest sekret idealnego małżeństwa?” Starszy pan pochylił się do przodu i spojrzał na mnie z powagą. „Nasze małżeństwo nie było idealne – powiedział. – Żadne małżeństwo nie jest. Zdarzało się, że żona z nas rezygnowała. Częściej zdarzało się, że rezygnowałem z nas ja. Sekret naszego długiego stażu polega na tym, że nigdy nie zrezygnowaliśmy w tym samym czasie”.

 Nie ma znaczenia czy masz styl reputację czy pieniądze. Jeśli nie masz dobrego serca nie jesteś niczego wart.

jednorazowagra dodano: 26 marca 2021

"Nie ma znaczenia czy masz styl, reputację czy pieniądze. Jeśli nie masz dobrego serca, nie jesteś niczego wart."

 Miłość kosztuje. Jej ceną jest odwaga.

jednorazowagra dodano: 26 marca 2021

"Miłość kosztuje. Jej ceną jest odwaga."

 Nieprawda że czas leczy rany i zaciera ślady. Może tylko łagodzi przykrywając wszystko osadem kolejnych przeżyć i zdarzeń. Ale to co kiedyś bolało w każdej chwili jest gotowe przebić się na wierzch i dopaść. Nie trzeba wiele żeby przywołać dawne strachy i zmory. Gdyby nawet trwały w ukryciu zepchnięte na samo dno to przecież gniją gdzieś tam na spodzie i zatruwają duszę zawsze pozostawiając jakiś ślad  w twarzy w ruchach w spojrzeniu  tworzą bariery psychiczne kompleksy. Nie pomoże wódka nie pomoże szarpanie się w skrajnościach od usprawiedliwiania do potępiania.

jednorazowagra dodano: 26 marca 2021

"Nieprawda, że czas leczy rany i zaciera ślady. Może tylko łagodzi przykrywając wszystko osadem kolejnych przeżyć i zdarzeń. Ale to, co kiedyś bolało, w każdej chwili jest gotowe przebić się na wierzch i dopaść. Nie trzeba wiele, żeby przywołać dawne strachy i zmory. Gdyby nawet trwały w ukryciu, zepchnięte na samo dno, to przecież gniją gdzieś tam, na spodzie, i zatruwają duszę, zawsze pozostawiając jakiś ślad - w twarzy, w ruchach, w spojrzeniu - tworzą bariery psychiczne, kompleksy. Nie pomoże wódka, nie pomoże szarpanie się w skrajnościach, od usprawiedliwiania do potępiania."

 Raz na jakiś czas pojawiają się osoby które odciskają piętno na twym życiu. To tak gra losu magiczna sztuczka jeśli wierzysz w magię  że na drodze spotykamy ludzi zmieniających nasze zachowanie a niekiedy wręcz sposób myślenia i odczuwania. Ich osobowość rozciąga się wokół nas niczym siatka w którą chętnie wpadamy.

jednorazowagra dodano: 26 marca 2021

"Raz na jakiś czas pojawiają się osoby, które odciskają piętno na twym życiu. To tak gra losu, magiczna sztuczka (jeśli wierzysz w magię), że na drodze spotykamy ludzi zmieniających nasze zachowanie, a niekiedy wręcz sposób myślenia i odczuwania. Ich osobowość rozciąga się wokół nas niczym siatka, w którą chętnie wpadamy."

Miałam kiedyś miłość. Była moim księżycem i słońcem moją nocą i dniem światłem i mrokiem. To z jej ust chciałam spijać poranną kawę do końca wszechświata. Miałam kiedyś miłość i myślałam że jeśli choć na chwilę zniknie moje usta uschną od niepocałunków. Myślałam że jeżeli kiedykolwiek ona umrze ja umrę razem z nią. Miałam miłość po którą musiałam się schylać którą na wpół martwą niosłam na swoich plecach. Z braku sił potykałam się i gubiłam swoje części. Miałam kiedyś miłość której musiałam pozwolić umrzeć. I nie umarłam razem z nią. Zrozumiałam że nic nie jest na wieczność bo ludzie mogą tu być na ułamek sekundy kilka dni bądź lat. Nie mam pewności że będą przy mnie na zawsze ale mam pewność że zawsze mogą ode mnie odejść. I ja też mogę odejść.

jednorazowagra dodano: 26 marca 2021

Miałam kiedyś miłość. Była moim księżycem i słońcem, moją nocą i dniem, światłem i mrokiem. To z jej ust chciałam spijać poranną kawę do końca wszechświata. Miałam kiedyś miłość i myślałam, że jeśli choć na chwilę zniknie, moje usta uschną od niepocałunków. Myślałam, że jeżeli kiedykolwiek ona umrze, ja umrę razem z nią. Miałam miłość, po którą musiałam się schylać, którą na wpół martwą niosłam na swoich plecach. Z braku sił potykałam się i gubiłam swoje części. Miałam kiedyś miłość, której musiałam pozwolić umrzeć. I nie umarłam razem z nią. Zrozumiałam, że nic nie jest na wieczność, bo ludzie mogą tu być na ułamek sekundy, kilka dni bądź lat. Nie mam pewności, że będą przy mnie na zawsze, ale mam pewność, że zawsze mogą ode mnie odejść. I ja też mogę odejść.

A czasem wręcz muszę. I na zawsze mam tylko siebie. Moja samomiłość to jedyna miłość która nie umiera. Jedyna miłość która wciąż świeci po zachodzie słońca. Jedyna miłość która zostaje. I zawsze na rozstaju dróg zostanie tylko ona bo to ona jest moją siłą. Bo dzięki niej wiem że sama wybieram komu pozwolę się chwycić za rękę i serce. I że jeśli ten ktoś nie zostanie to świat się nie skończy. Bo dzięki niej wiem że nigdy nie jestem sama bo mam siebie. To najpiękniejsza pewność jakiej mogłam dotknąć najpiękniejsza pewność jakiej mogłam doświadczyć.

jednorazowagra dodano: 26 marca 2021

A czasem wręcz muszę. I na zawsze mam tylko siebie. Moja samomiłość to jedyna miłość, która nie umiera. Jedyna miłość, która wciąż świeci po zachodzie słońca. Jedyna miłość, która zostaje. I zawsze na rozstaju dróg zostanie tylko ona, bo to ona jest moją siłą. Bo dzięki niej wiem, że sama wybieram komu pozwolę się chwycić za rękę i serce. I że jeśli ten ktoś nie zostanie, to świat się nie skończy. Bo dzięki niej wiem, że nigdy nie jestem sama, bo mam siebie. To najpiękniejsza pewność jakiej mogłam dotknąć, najpiękniejsza pewność, jakiej mogłam doświadczyć.

To dzięki Tobie chce wiecej  !

zxcv1331 dodano: 26 marca 2021

To dzięki Tobie chce wiecej ;*!

It takes a lot of me to give up on someone. If I give up on you just know I did everything I could.

jednorazowagra dodano: 26 marca 2021

It takes a lot of me to give up on someone. If I give up on you, just know I did everything I could.

Potrzebuje twojej pomocy ale boje się ze nie będę w stanie jej przyjąć.. lovemeszmato

lovemeszmato dodano: 26 marca 2021

Potrzebuje twojej pomocy ale boje się ze nie będę w stanie jej przyjąć../lovemeszmato

Moblo.pl
Użytkownicy
Reklama
Archiwum
Kontakt
Regulamin
Polityka Prywatności
Grupa Pino
Reklama
O Grupie Pino
Kontakt
Polecane strony
Transmisja Live
Seriale TV