głupie teksty, śmieszne teksty, opisy gadu-gadutwój portal społecznościowy
Książki warto pisać tylko wtedy... teksty

jednorazowagra dodano: 24 czerwca 2016

Książki warto pisać tylko wtedy, jeśli przekroczy się ostatnią granicę wstydu; pisanie jest rzeczą bardziej intymną od łóżka; przynajmniej dla mnie.

Zaczekaj ... nim sprawy  ludzie... teksty

jednorazowagra dodano: 24 czerwca 2016

Zaczekaj [...] nim sprawy - ludzie, idee, sytuacje - które do ciebie należą, przyjdą do ciebie. Ani jednym krokiem, ani jednym gestem ni słowem nie przyspieszaj ich zbliżania się. Bowiem pewni ludzie, pewne idee, sytuacje, które należą do twojego życia, twojego charakteru, do twojego ziemskiego i duchowego losu, stale są w drodze, zmierzając do ciebie. Książki. Mężczyźni. Kobiety. Przyjaźnie. Poszukiwania, wielorakie prawdy. To wszystko zbliża się do ciebie, powolnym przetaczaniem się, i pewnego dnia musicie się spotkać. Ale nie działaj w pośpiechu, nie przyspieszaj ich drogi i zbliżania się. Jeżeli bardzo się ku nim spieszysz, może ominąć cię to, co jest ważne i przeznaczone tylko dla ciebie. Czekaj, mężnie, uważnie, całym swoim losem i całym swoim życiem.

Nikomu nie zadajemy takiego gwałtu... teksty

jednorazowagra dodano: 24 czerwca 2016

Nikomu nie zadajemy takiego gwałtu jak sobie samym. Wobec samych siebie zachowujemy się z perwersją kota, który ciągle rozdrapuje własne rany.

Nieważne jaki wybierasz sposób... teksty

jednorazowagra dodano: 24 czerwca 2016

Nieważne, jaki wybierasz sposób autodestrukcji. Ktoś zaszywa się w bibliotece, ktoś inny w knajpie. Rezultat w obu przypadkach – identyczny. Sposób autodestrukcji mówi jedynie o rodzaju człowieka. Powiedz mi, jaką dla siebie wybierasz ruinę, a powiem ci, kim jesteś. Innymi słowy, powiedz mi, czym wypełniasz swoją samotność: książkami, kobietami, ambicjami…? We wszystkich przypadkach punktem wyjścia jest nuda, dojścia zaś - zniszczenie

“ Jestem przekonany że badanie... teksty

jednorazowagra dodano: 24 czerwca 2016

“ Jestem przekonany, że badanie duszy jest nauką przyszłości. Psychologia jest najmłodszą z nauk przyrodniczych i stoi dopiero na początku swojego rozwoju. Lecz jest właśnie tą nauką , która jest nam najbardziej potrzebna , ponieważ okazuje się coraz wyraźniej, że nie klęska głodu, nie trzęsienia ziemi, nie mikroby czy rak, ale że człowiek jest największym niebezpieczeństwem dla człowieka, a to dlatego, iż nie ma żadnej wystarczającej osłony przed epidemiami psychicznymi, które czynią większe spustoszenie, niż największe katastrofy przyrody. Dlatego przede wszystkim należałoby sobie życzyć, żeby znajomość psychologii rozprzestrzeniła się tak dalece, że ludzie potrafiliby zrozumieć skąd grożą im największe katastrofy.

 Musimy dbać o tych którzy są dla... teksty

jednorazowagra dodano: 24 czerwca 2016

"Musimy dbać o tych, którzy są dla nas ważni i mają dobre serce. To powinna być jedna z życiowych zasad i niech diabeł kopnie w dupę tego, kto jej nie przestrzega".

'Wolność polega na tym że przed... teksty

jednorazowagra dodano: 24 czerwca 2016

'Wolność polega na tym, że przed nikim i z niczego nie muszę się tłumaczyć.

Człowiek  który pragnie opuścić... teksty

jednorazowagra dodano: 24 czerwca 2016

Człowiek, który pragnie opuścić miejsce, w którym żyje, nie jest szczęśliwy.

 ... nie jestem już młodzieńczo... teksty

jednorazowagra dodano: 24 czerwca 2016

"(...) nie jestem już młodzieńczo naiwna, by uważać, że mamy prawo oczekiwać wyłącznie superszczęścia i spełnienia. Wydaje mi się, że życie jest po prostu poligonem, wspaniałą szkołą. Jestem nawet na takim etapie, że chyba nie chciałabym doświadczać wyłącznie momentów przepełnionych szczęśliwością. Mogłabym wtedy przestać rozumieć, czym ona jest."

Możemy zmieniać pracę partnerów... teksty

jednorazowagra dodano: 24 czerwca 2016

Możemy zmieniać pracę, partnerów albo religie, ale dopóki nie zmienimy się wewnątrz – będziemy przyciągać tych samych ludzi i te same okoliczności.

Twoje łzy nie są oznaką... teksty

jednorazowagra dodano: 24 czerwca 2016

Twoje łzy nie są oznaką słabości. To jest wręcz coś odwrotnego. Powinnaś być dumna z samej siebie, że myślisz, że zastanawiasz się, przeżywasz, masz świadomość wielu rzeczy, a nie ulegasz biernej egzystencji bez jakiegokolwiek zaangażowania. To niesamowite, że ta beznadzieja codzienności i mrożąca krew w żyłach głupota ludzka nie otępiły Twojego umysłu! Teraz, w dzisiejszych czasach, używanie mózgu do innych celów niż zarabianie hajsu, spełnianie ambicji i oczekiwań (często nie swoich) i imponowania innym majątkiem, piękną figurą i trwającymi miesiąc wakacjami, najlepiej gdzieś na wyspach tropikalnych to tak! To jest na wagę złota. Naprawdę, nie rozumiem dlaczego ludzie mają takie "ambicje", skoro człowiek z natury rzeczy jest taki ułomny i niedorozwinięty? Ok, może i latamy na Księżyc i wspaniałomyślnie skonstruowaliśmy bombę atomową, ale co to ma za znaczenie, gdy nie potrafimy nie krzywdzić siebie nawzajem? Być po prostu najprościej uczciwymi i sprawiedliwymi?

Bliscy to nie czas i miejsce bliscy... teksty

jednorazowagra dodano: 24 czerwca 2016

Bliscy, to nie czas i miejsce, bliscy to relacje, słowa i poczucie bezpieczeństwa. Nie istnieje właściwa liczba spotkań w ciągu tygodnia, przegadanych godzin i tajemnic, którymi się dzielimy.

Moblo.pl
Użytkownicy
Reklama
Archiwum
Kontakt
Regulamin
Polityka Prywatności
Grupa Pino
Reklama
O Grupie Pino
Kontakt
Polecane strony
Transmisja Live
Seriale TV