głupie teksty, śmieszne teksty, opisy gadu-gadutwój portal społecznościowy
Podobno każdy alkoholik w końcu... teksty

jednorazowagra dodano: 2 tygodnie temu

Podobno każdy alkoholik w końcu rzuci picie. Jednak tylko nielicznym udaje się to za życia.

„Kiedy tata pił  świat nie... teksty

jednorazowagra dodano: 2 tygodnie temu

„Kiedy tata pił, świat nie nabierał pięknych barw, a ludzie nie zyskiwali na atrakcyjności. Przeciwnie. Świat stawał się brzydszy i zaludniali go idioci. Tata miał tylko jeden sposób na leczenie tej beznadziei. Pić jeszcze więcej.”

Postanowiłem na jakiś czas uciec.... teksty

jednorazowagra dodano: 2 tygodnie temu

Postanowiłem na jakiś czas uciec. Wymiksować się z tego towarzystwa. Niech piją sami. Niech się sami pozabijają. Wrócę, posprzątam, będę miał spokojne życie. Znowu będę wieczorami czytał książki.

Żadna droga w moim życiu nie była... teksty

jednorazowagra dodano: 2 tygodnie temu

Żadna droga w moim życiu nie była tak długa jak ta, która miała mnie zaprowadzić do spotkania mnie samej.

Jeżeli dorastałeś w rodzinie... teksty

jednorazowagra dodano: 2 tygodnie temu

Jeżeli dorastałeś w rodzinie alkoholików, musisz prostować spaczone poglądy i porządkować zamęt w sferze uczuć, spowodowany takim wychowaniem. Nie ma innego wyjścia.

 Mówi się niekiedy  że żałoba... teksty

jednorazowagra dodano: 2 tygodnie temu

"Mówi się niekiedy, że żałoba jest psychiczna, tęsknota natomiast fizyczna. Ta pierwsza to rana, ta druga to amputowana część ciała, zwiędły płatek kwiatka w porównaniu ze złamanym pniem. Gdy coś rośnie dostatecznie blisko tego, co kocha, wrasta w te same korzenie. Możemy mówić o stracie, możemy ją przepracować i dać jej czas, ale biologia nadal zmusza nas do życia według pewnych reguł: przepołowione rośliny nie odradzają się, tylko umierają". Fredrik Backman "Miasto niedźwiedzia"

Lubię smutek pustych plaż. teksty

jednorazowagra dodano: 2 tygodnie temu

Lubię smutek pustych plaż.

 Tymczasem większość z nas  jak... teksty

jednorazowagra dodano: 2 tygodnie temu

"Tymczasem większość z nas, jak podejrzewam, postępuje odwrotnie: podejmujemy instynktowną decyzję, a potem budujemy infrastrukturę rozumowania, by tę decyzję usprawiedliwić. I nazywamy rezultat poczuciem zdrowego rozsądku". Julian Barnes "Poczucie kresu"

 Słyszałam  jak ludzie mówili  że... teksty

jednorazowagra dodano: 2 tygodnie temu

"Słyszałam, jak ludzie mówili, że ktoś nie może ścierpieć głupców. Ja sama nauczyłam się ich tolerować, ponieważ nie chciałam, aby mnie krytykowano. Jednakże grzeczność, którą musiałam okazywać, powodowała powstanie we mnie jeszcze większej niechęci. Teraz stwierdzam, że nie mam nawet cierpliwości, aby rozmawiać o banalności życia z ludźmi, których uważam za równie nieciekawych jak tematy, o których rozprawiają. To właśnie bardziej niż cokolwiek innego doprowadziło mnie do tego, że wolę milczenie, bo nie mam na tyle siły woli ani złego wychowania, żeby powiedzieć komuś, że mnie śmiertelnie nudzi jego małostkowość. To musi brzmieć arogancko, ale nie widzę możliwości utrzymywania jakichkolwiek stosunków z pewnym rodzajem ludzi". Naomi James "Sama na oceanach"

  ...  wydawał się jeszcze bardziej... teksty

jednorazowagra dodano: 2 tygodnie temu

"(...) wydawał się jeszcze bardziej samotny, a ja czułam się, jakbym dzieliła z nim tę samotność, ale to nie była taka samotność, która znika, gdy się nią z kimś podzielimy, wręcz przeciwnie, miałam wrażenie, jakby się podwajała i jakbyśmy przez samo to, że ze sobą rozmawiamy, stawali się jeszcze bardziej samotni". Lina Wolff "Poliglotyczni kochankowie"

Tak to się zaczyna. Spoglądasz na... teksty

jednorazowagra dodano: 2 tygodnie temu

Tak to się zaczyna. Spoglądasz na kogoś, kogo nie widziałeś nigdy przedtem i nagle go rozpoznajesz. To wszystko. Po prostu go rozpoznajesz. Tak to się zaczyna. ~ Tony Parsons

Nie mogę o tobie zapomnieć  a tak... teksty

jednorazowagra dodano: 2 tygodnie temu

Nie mogę o tobie zapomnieć, a tak bardzo nie chcę pamiętać. Jakimś cudem utrzymuję się na powierzchni maskowanej obojętności, więc błagam – zlituj się i wynieś w końcu z mojej głowy! Wystarczy jeden błysk, małe wspomnienie (a pamiętasz, jak bardzo potrzebowaliśmy bliskości? Skóry przy skórze, serca przy sercu… pamiętasz?), żeby granat pieprznął w mur spokoju budowany z takim trudem, i rozsypał mnie na proch. Na drzazgi. Na ostre odłamki marzeń, na podarte, do niedawna wspólne plany, których już nigdy nie będzie mi dane zrealizować. Zlituj się i zostań tam, gdzie twoje miejsce. W przeszłości. - Magdalena Czmochowska

Moblo.pl
Użytkownicy
Reklama
Archiwum
Kontakt
Regulamin
Polityka Prywatności
Grupa Pino
Reklama
O Grupie Pino
Kontakt
Polecane strony
Transmisja Live
Seriale TV