głupie teksty, śmieszne teksty, opisy gadu-gadutwój portal społecznościowy
fredkamf Życie jest snem i najlepiej się z niego śmiać. Ja sam nie przestaję naśmiewać się z siebie samego i z innych. Zawsze próbowałem bawić się tym że życie jest tak

fredkamf

fredkamf.moblo.pl
Życie jest snem i najlepiej się z niego śmiać. Ja sam nie przestaję naśmiewać się z siebie samego i z innych. Zawsze próbowałem bawić się tym że życie jest tak krótkie.
Życie jest snem i najlepiej się z... teksty

fredkamf dodano: 2 maja 2012

Życie jest snem i najlepiej się z niego śmiać. Ja sam nie przestaję naśmiewać się z siebie samego i z innych. Zawsze próbowałem bawić się tym, że życie jest tak krótkie.

Wszyscy żyjemy w rynsztoku  ale... teksty

fredkamf dodano: 2 maja 2012

Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy. - Oscar Wilde

Wysłuchane modlitwy przynoszą... teksty

fredkamf dodano: 2 maja 2012

Wysłuchane modlitwy przynoszą więcej łez, niż te, które pozostają bez odpowiedzi.

Najbliżej klęski znajduje się sukces. teksty

fredkamf dodano: 2 maja 2012

Najbliżej klęski znajduje się sukces.

Nigdy specjalnie nie przekonywała... teksty

fredkamf dodano: 2 maja 2012

Nigdy specjalnie nie przekonywała mnie hinduistyczna i buddyjska idea reinkarnacji, muzułmańska idea raju pełnego hurys ani chrześcijańska idea zmartwychwstania ciała. Umrzeć to wyjść z czasu. Czas jest nawiasem, złudzeniem, marzeniem i być może kłamstwem. Mądrość ludowa wie to od zawsze: 'Gdy się umiera to na długo'. Umrzeć to wejść do wieczności. Kilka wiosen, kilka lat – i wieczność, na zawsze. Jaki jest status tej wieczności? Nie możemy tego wiedzieć. Lecz mamy prawo mieć nadzieję.

Bardzo lubiłem przeszłość. Zawsze... teksty

fredkamf dodano: 2 maja 2012

Bardzo lubiłem przeszłość. Zawsze wolałem przyszłość. Życie i czas upłynęły mi na czekaniu na coś innego. I dalej czekam na coś innego, co jest poza światem i poza śmiercią. Lecz na co?

Gdzie byliśmy przed narodzinami?... teksty

fredkamf dodano: 2 maja 2012

Gdzie byliśmy przed narodzinami? Nigdzie. Gdzie będziemy po śmierci? Nigdzie. Przychodzimy z niebytu i wrócimy do niego, to bardzo proste. Byliśmy nieobecnością i niczym. Będziemy nieobecnością i niczym.

I to życie  takie długie  często... teksty

fredkamf dodano: 2 maja 2012

I to życie, takie długie, często bez końca, nagle okazuje się krótkie. Jest skończone. Odchodzi.

Ponieważ niewierzący czynią dobro... teksty

fredkamf dodano: 2 maja 2012

Ponieważ niewierzący czynią dobro, aby czynić dobro, nie troszcząc się ani trochę o pośmiertną nagrodę, jak można nie dostrzec, że – odwrotnie niż się sądzi – mogą oni dać nam lepszy przykład do naśladowania niż ktokolwiek inny? Niewierzący w Boga, nieoczekujący żadnej rekompensaty, przekonani, że pod koniec życia wkroczą do nicości, oni, którzy jednak kochaliby swojego bliźniego jak siebie samego i bardziej niż siebie samego, mają prawo do tytułu świętego. I tylko oni mogą mieć nadzieję, że zasiądą na zawsze po prawicy tego Pana, w którego nie wierzą.

Nie można mówić byle czego ani... teksty

fredkamf dodano: 2 maja 2012

Nie można mówić byle czego ani żyć byle jak. Życie jest krótkie, wieczność długa, a każdy z nas jest byciem-ku-śmierci: niemożliwe, żebyśmy się nie zastanawiali, co jest po drugiej stronie tego mostu, który mamy przekroczyć. Wszystko na naszej drodze zależy od niewiele znaczących zdarzeń – z wyjątkiem śmierci.

Żyć to umrzeć. A umrzeć to... teksty

fredkamf dodano: 2 maja 2012

Żyć to umrzeć. A umrzeć to szczęście: śmierć może powołać do siebie tylko tych, którzy żyli. Jesteśmy zmarłymi w zawieszeniu. Proust mówi gdzieś w przejmujących słowach, o żywych jako o martwych, którzy nie objęli swoich funkcji.

Głupcy i mędrcy  wszyscy wiedzą... teksty

fredkamf dodano: 2 maja 2012

Głupcy i mędrcy, wszyscy wiedzą, że pewnego dnia umrą. To wiedza twarda jak żelazo, lecz żeby móc dalej żyć, wszyscy udają, że o niej zapomnieli. Ludzie boją się śmierci i grzebią myśli o niej, tak jak grzebią swoich bliźnich. 'Na pogrzebach – pisze Bossuet z pewnego rodzaju brutalnością – słychać tylko słowa zdziwienia tym, że dany śmiertelnik umarł'.

Moblo.pl
Użytkownicy
Reklama
Archiwum
Kontakt
Regulamin
Polityka Prywatności
Grupa Pino
Reklama
O Grupie Pino
Kontakt
Polecane strony
Transmisja Live
Seriale TV