głupie teksty, śmieszne teksty, opisy gadu-gadutwój portal społecznościowy

Teksty znajomych użytkownika faust

 Słowa dodają skrzydeł nawet tym zdeptanym załamanym i pozbawionym całej nadziei.

faust dodano: 10 października 2019

,,Słowa dodają skrzydeł nawet tym zdeptanym, załamanym i pozbawionym całej nadziei."

 Prawdziwe przesłanie jest takie: otchłań żyje w nas. W naszej chciwości. W sposobie w jaki patrzymy na rzeczy inne niż my. W jaki sądzimy że inny znaczy gorszy. W jaki patrzymy na mniejszych na słabszych i widzimy w nich tylko potencjalne ofiary. Zaczyna się od zwierząt w lasach od ptaków na niebie. I w mgnieniu oka zaczynamy postrzegać jako gorszych od siebie ludzi o innym kolorze skóry. Czczących innych bogów. Wyznających inną wiarę. Postrzegamy ich jako gorszych i krzywdzimy zabijamy. I nie widzimy w tym nic złego. Skoro są inni uważamy to co robimy za sprawiedliwe. Ponieważ jesteśmy silniejsi uważamy siebie za prawych. To jest otchłań tkwiąca w każdym z nas. I wciąż stoimy na jej skraju. Bliżej upadku niż ktokolwiek może śnić. Wystarczy jedna chwila a z powrotem będziemy spoglądać wprost w tę bezdenną czeluść. A kto nas uratuje? Kiedy wszystko co było inne niż my już zniszczyliśmy?

faust dodano: 10 października 2019

,,Prawdziwe przesłanie jest takie: otchłań żyje w nas. W naszej chciwości. W sposobie, w jaki patrzymy na rzeczy inne niż my. W jaki sądzimy, że inny znaczy gorszy. W jaki patrzymy na mniejszych, na słabszych, i widzimy w nich tylko potencjalne ofiary. Zaczyna się od zwierząt w lasach, od ptaków na niebie. I w mgnieniu oka zaczynamy postrzegać jako gorszych od siebie ludzi o innym kolorze skóry. Czczących innych bogów. Wyznających inną wiarę. Postrzegamy ich jako gorszych i krzywdzimy, zabijamy. I nie widzimy w tym nic złego. Skoro są inni, uważamy to, co robimy, za sprawiedliwe. Ponieważ jesteśmy silniejsi, uważamy siebie za prawych. To jest otchłań tkwiąca w każdym z nas. I wciąż stoimy na jej skraju. Bliżej upadku, niż ktokolwiek może śnić. Wystarczy jedna chwila, a z powrotem będziemy spoglądać wprost w tę bezdenną czeluść. A kto nas uratuje? Kiedy wszystko, co było inne niż my, już zniszczyliśmy?"

 Nie ma nic prostszego niż płynąć z prądem ani nic trudniejszego niż być pierwszym który powstanie. Który się sprzeciwi. Który wskaże to co jest złe i takim je nazwie. Nie ma ludzi odważniejszych niż ci którzy zdecydują się wstać kiedy wszyscy inni zadowalają się klęczeniem. Nie ma nikogo bardziej wartego miana  bohatera niż ci którzy walczą kiedy nikt ich nie widzi. Którzy wybierają życie pozbawione pochwał i owacji życie złożone z walk o ideę głoszącą że wszyscy jesteśmy tacy sami. Wszyscy każdy z nas. I że każde z nas ma prawo do bycia szczęśliwym. Do zaznania spokoju. Do skosztowania miłości.

faust dodano: 10 października 2019

,,Nie ma nic prostszego niż płynąć z prądem ani nic trudniejszego niż być pierwszym, który powstanie. Który się sprzeciwi. Który wskaże to, co jest złe i takim je nazwie. Nie ma ludzi odważniejszych niż ci, którzy zdecydują się wstać, kiedy wszyscy inni zadowalają się klęczeniem. Nie ma nikogo bardziej wartego miana ,,bohatera" niż ci, którzy walczą, kiedy nikt ich nie widzi. Którzy wybierają życie pozbawione pochwał i owacji, życie złożone z walk o ideę głoszącą, że wszyscy jesteśmy tacy sami. Wszyscy, każdy z nas. I że każde z nas ma prawo do bycia szczęśliwym. Do zaznania spokoju. Do skosztowania miłości."

 Już nie przykicasz  Nie zamiauczysz  Nie zatrzepoczesz skrzydłami  Bo ktoś cię zamknął W klatce  po kimś  I karmi uczuć pestkami.

faust dodano: 15 sierpnia 2019

,,Już nie przykicasz, Nie zamiauczysz, Nie zatrzepoczesz skrzydłami, Bo ktoś cię zamknął W klatce - po kimś - I karmi uczuć pestkami."

 Rzecz w tym że czasem zamiast przeprosin chcemy usłyszeć dlaczego.

faust dodano: 15 sierpnia 2019

,,Rzecz w tym, że czasem zamiast przeprosin chcemy usłyszeć dlaczego."

 Myślę że jeśli kiedykolwiek będę miał dzieci to gdy będą smutne nie będę im opowiadał o głodzie w Chinach czy tym podobnych rzeczach bo to nie zmieni faktu że są smutne. Bo nawet jeśli komuś jest o wiele gorzej niż tobie ty nadal masz to coś co masz – dobrego albo złego. Jak wtedy z moją siostrą. Gdy od dłuższego czasu byłem w szpitalu powiedziała że naprawdę boi się iść do college’u ale że to durne jeśli pomyśli o tym co ja przeszedłem. Naprawdę nie rozumiem co w tym durnego. Ja też bym się bał. Naprawdę nie sądzę żeby mnie było lepiej lub gorzej niż jej. Bo ja wiem? Po prostu jest inaczej. Może dobrze jest ustawiać sobie sprawy w perspektywie ale czasami jedyną perspektywę daje znalezienie się w takiej samej sytuacji. Tak jak mówiła Sam. Dobrze jest odczuwać sprawy na własnej skórze i w tym doświadczeniu być sobą.

faust dodano: 8 sierpnia 2019

,,Myślę, że jeśli kiedykolwiek będę miał dzieci, to gdy będą smutne, nie będę im opowiadał o głodzie w Chinach czy tym podobnych rzeczach, bo to nie zmieni faktu, że są smutne. Bo nawet jeśli komuś jest o wiele gorzej niż tobie, ty nadal masz to coś, co masz – dobrego albo złego. Jak wtedy z moją siostrą. Gdy od dłuższego czasu byłem w szpitalu, powiedziała, że naprawdę boi się iść do college’u, ale że to durne, jeśli pomyśli o tym, co ja przeszedłem. Naprawdę nie rozumiem, co w tym durnego. Ja też bym się bał. Naprawdę nie sądzę, żeby mnie było lepiej lub gorzej niż jej. Bo ja wiem? Po prostu jest inaczej. Może dobrze jest ustawiać sobie sprawy w perspektywie, ale czasami jedyną perspektywę daje znalezienie się w takiej samej sytuacji. Tak jak mówiła Sam. Dobrze jest odczuwać sprawy na własnej skórze i w tym doświadczeniu być sobą."

 Nigdy się już nie zobaczymy. Bo świat jest mały dla młodych. Potem staje się coraz większy i większy. Pagórki olbrzymieją jesienie wloką się bez końca małe lęki stają się wielkimi strachami.

faust dodano: 4 lipca 2019

,,Nigdy się już nie zobaczymy. Bo świat jest mały dla młodych. Potem staje się coraz większy i większy. Pagórki olbrzymieją, jesienie wloką się bez końca, małe lęki stają się wielkimi strachami."

 Powinniśmy żyć tak jak palimy  nabierać do płuc przyszłość i wydmuchiwać przeszłość.

faust dodano: 28 czerwca 2019

,,Powinniśmy żyć tak, jak palimy - nabierać do płuc przyszłość i wydmuchiwać przeszłość."

„Lubię ten moment kiedy człowiek leży jeszcze zaplątany we własne sny ale zaczyna odbierać sygnały z prawdziwego życia.”

faust dodano: 17 kwietnia 2019

„Lubię ten moment, kiedy człowiek leży jeszcze zaplątany we własne sny, ale zaczyna odbierać sygnały z prawdziwego życia.”

 Najbardziej w życiu boję się tego że moje serce będzie kiedyś biło nad urodzinowym tortem tragicznie pełnym świeczek i wtedy pomyślę że mój czas minął a ja nic nie przeżyłam.”

faust dodano: 17 kwietnia 2019

,,Najbardziej w życiu boję się tego, że moje serce będzie kiedyś biło nad urodzinowym tortem tragicznie pełnym świeczek i wtedy pomyślę, że mój czas minął, a ja nic nie przeżyłam.”

 Jakoś głupio kończyć dwadzieścia lat. Zupełnie nie jestem na to przygotowana. Dziwne uczucie. Jakby mnie ktoś popchnął od tyłu.

faust dodano: 17 kwietnia 2019

,,Jakoś głupio kończyć dwadzieścia lat. Zupełnie nie jestem na to przygotowana. Dziwne uczucie. Jakby mnie ktoś popchnął od tyłu."

 Ja chciałam. Ja naprawdę chciałam. Ja nadal chcę. Tyle że wszystko jest bardziej skomplikowane niż mi się zdawało. Ja jestem jak zamknięta pozytywka. Nie gram. Nie kręcę się. I zachwytu nade mną nie ma.

faust dodano: 24 marca 2019

,,Ja chciałam. Ja naprawdę chciałam. Ja nadal chcę. Tyle że wszystko jest bardziej skomplikowane niż mi się zdawało. Ja jestem jak zamknięta pozytywka. Nie gram. Nie kręcę się. I zachwytu nade mną nie ma."

Moblo.pl
Użytkownicy
Reklama
Archiwum
Kontakt
Regulamin
Polityka Prywatności
Grupa Pino
Reklama
O Grupie Pino
Kontakt
Polecane strony
Transmisja Live
Seriale TV