 |
|
Oscylować - skłaniać się raz w jedną, raz w drugą stronę, wahać się; wykonywać ruchy wahadłowe; drgać, kołysać się, falować.
|
|
 |
|
Obcesowy - zuchwały, porywczy, niestosujący się do ogólnie przyjętych form; bezczelny, natrętny, natarczywy.
|
|
 |
|
Obligatoryjny - obowiązujący, należny, konieczny.
|
|
 |
|
Ekwilibrystyka - umiejętność utrzymywania równowagi podczas wykonywania niektórych ćwiczeń gimnastycznych, np. chodzenia po linie; balansowanie; umiejętność skutecznego poruszania się wśród skomplikowanych zagadnień, trudności etc.
|
|
 |
|
Konwergencja - zbieżność, podobieństwo cech u organizmów z różnych grup systematycznych, wynikające nie z pokrewieństwa, lecz z przystosowania się do podobnych warunków życia; podobieństwo wytworów kulturalnych, powstałych niezależnie od siebie u różnych ludów.
|
|
 |
|
Herezjarcha - założyciel lub przywódca ruchu religijnego, które jest uznawane za heretyckie przez denominację (grupę religijną, sektę), z której ten ruch się wydzielił.
|
|
 |
|
Choć jestem jak karzeł, mogę jak olbrzym kochać.
|
|
 |
|
Nie trzeba być idealnym, żeby idealnie do kogoś pasować.
|
|
 |
|
Niektórzy ludzie nie wiedzą , jak ważne jest to , że istnieją.
|
|
 |
|
Nie myśleć, nie pamiętać, zapomnieć.
|
|
 |
|
Jak cię słucham to mam ochotę odrobić matmę.
|
|
 |
|
Inskrypcja - napis wyryty w materiale trwałym, zwykle na nagrobkach, tablicach pamiątkowych, monetach.
|
|
|
|