 |
|
potrzebne są takie przerwy , po których zdajesz sobie sprawe ,że nie potrafisz dobrze funkcjonować bez drugiej osoby , i nie mówie tu o związku.
|
|
 |
|
skończyło się, chociaż miało trwać, niech zniknie cały świat, już niepotrzebny mi i tak
|
|
 |
|
Nazywać się przyjacielem , a być nim to wielka różnica
|
|
 |
|
Bycie ze mną jest jak targnięcie się na życie. Dobrze się zastanów, zanim tego spróbujesz.
|
|
 |
|
"Wszystko jest możliwe. I po to stworzyłem człowieka, żeby niemożliwe stało się możliwe. Żeby tajemnica pozostała tajemnicą, gdyż wiedza wprawdzie bez niej istnieje, lecz nie ma wiary"
|
|
 |
|
"Bo ludzie bywają okrutni chociaż najczęściej bezwiednie..."
|
|
 |
|
"Istoty ludzkiego są niekiedy ślepe jak małe kociaki czy szczenięta. Wydaje im się, że mają oczy do patrzenia, uszy do słuchania i umysł do myślenia, a tym czasem nie widzą, nie słyszą i nie myślą."
|
|
 |
|
"Wspaniały jest moment, w którym się dostrzeże, że wymarzone dzieło jest bliskie ideału. Straszny - gdy ideał oddala się, a jego miejsce zajmuje toporny, obcy gniot; coś, co miało być wyrafinowaną rzeźba, jest tylko wielką, bez wyrazu bryłą gliny."
|
|
 |
|
"Gdy strach w ludziach maleje, maleje też ich wiara."
|
|
 |
|
"Wierzył, że mknie między Ziemią a Niebem i dociera do miejsca przeznaczenia. Czuł to..."
|
|
 |
|
"Sensem wiary jest bezgraniczna ufność, a sensem wiedzy są dowody. Wiara jest tam, gdzie nie ma dowodów."
|
|
 |
|
"Znajomość przyszłych zdarzeń odbierałaby życiu element najciekawszy: Tajemnicę."
|
|
|
|