 |
Kiedy coś trzeba ukrywać, oszukiwać, zamyka się furtkę szczerości, tak ważnej w miłości. Zaczyna się lawirowanie i związek martwieje. Staje się fasadą. Niewiele się w życiu uczę, ale to akurat dotarło do mnie wyraźnie.
|
|
 |
Mam wkurwiający charakter.
Nie lubię jak ogranicza się moją wolność, chociaż sam chętnie ją sobie ograniczę, jeśli będę miał na to ochotę.
Nie wierzę w kompromisy, szczególnie te, na które trzeba iść ze samym sobą.
Wierzę, że wszystko w moim życiu może być przyjemnością: zarabianie pieniędzy, spóźnianie się na autobus, związki, tracenie pracy, poniedziałki, gotowanie, granie w szachy, bywanie na mieście, na wsi lub kompletnym odludziu. Wiem, że nic nie jest złe samo w sobie tylko my sprawiamy, że staje się to dobre lub złe. Nie sądzę żebym cokolwiek musiał. Mam w sobie więcej wewnętrznej wolności niż cały wydział prawa uniwersytetu razem wzięty. Nie mam czasu na negocjacje, spory, myślenie o kimś, zastanawianie się co by było gdyby, bo zawsze ten czas mogę spędzić lepiej. Robię tylko rzeczy, w których jestem niezastąpiony. Resztę pozostawiam innym.
A ty?
|
|
 |
Prawdziwa dobroć człowieka może się wyrazić w sposób absolutnie czysty i wolny tylko w stosunku do tego, kto nie reprezentuje żadnej siły. Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa (leżąca tak głęboko, że wymyka się naszemu wzrokowi), polega na stosunku człowieka do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę.
|
|
 |
W jego objęciach spało mi się lepiej niż kiedykolwiek przedtem.
|
|
 |
Somewhere, anywhere, everywhere.
|
|
 |
„W nieznane wejdź, odważnym bądź, za tajemnicą idź”
|
|
 |
Chciałabym, żeby mu się ułożyło, wiodło pomyślnie, jak najlepiej. Na początku było wręcz przeciwnie, byłam rozgoryczona jego szczeniackim zachowaniem, ale teraz - z perspektywy czasu - wiem, że to błędy młodości. Chcę, żeby był szczęśliwy, miał kogoś kto pokocha go całym sercem, tak, jak on podobno kochał mnie.
|
|
 |
"Spotkali się po to, żeby się kochać przez całe życie. Żeby jednak tak się stało, ktoś z kimś musiał się rozstać, ktoś kogoś musiał zdradzić, zakochać się w kimś innym, a potem uwierzyć, że tym razem stał się prawdziwy cud. Miłość na całe życie."
|
|
 |
„Chłopiec szuka kobiety, bo chce wziąć to, co ona może mu zaoferować, natomiast mężczyzna chce być z kobietą, bo jest gotowy dawać”.
|
|
 |
“Nie ma piękna, jeśli w nim leży krzywda człowieka. Nie ma prawdy, która tę krzywdę pomija. Nie ma dobra, które na nią pozwala.”
|
|
 |
" Kim jestem?
Jestem opowieścią, której nikt jeszcze nie opowiedział.
Opowieścią o tym, jak można kochać i dawać radość innym mimo ostrych ran w sercu.
O tym, jak warto jest ufać i mieć nadzieję chociaż nie raz mnie zawiedziono.
O tym, jak wspaniale jest żyć i cieszyć się każdą minutą życia pomimo wciąż nowych przeszkód. "
|
|
|
|