 |
smeeerfeeetka.moblo.pl
Wydaje mi się że znam Cię już wieki całe. W każdy zmierzch i noc czekam Może przyjdziesz może zjawisz się. A jeśli nie to sama Ci powiem że: Myślę o Tobie i tęsk
|
|
 |
Wydaje mi się, że znam Cię już wieki całe.
W każdy zmierzch i noc czekam,
Może przyjdziesz, może zjawisz się.
A jeśli nie to sama Ci powiem-że:
Myślę o Tobie i tęsknię do Ciebie.
Rzecz tylko w tym, że ja nie wiem,
Kim naprawdę dla Ciebie teraz jestem...?
|
|
 |
"Do twarzy mi było w Smutku. Zaprzyjaźniłam się z nim nawet. Z Tęsknotą także.
Wiedziałam teraz, że tęsknota to nie tylko przebieranie ziarnek maku. Nie tylko nasłuchiwanie jego kroków za drzwiami. Czekanie na dzwonek lub zgrzyt klucza w zamku. Bo tęsknić i czekać to prawie to samo. Pod warunkiem że czekając się tęskni, a tęskniąc czeka.
Z tęsknoty można przestać jeść. Można też umyć podłogę w całym domu szczoteczką do zębów. Można wytapetować mieszkanie. Umrzeć można.''
|
|
 |
Nigdy nie warto tęsknić za kimś, co do kogo nie mamy pewności, że śpi tej nocy samotnie.
|
|
 |
"Kiedy tęsknię, zamykam powieki i jesteś..."
|
|
 |
"Nie ma nic bardziej niesprawiedliwego niż nieodwzajemniona tęsknota. To nawet gorsze niż nieodwzajemniona miłość"
|
|
 |
"Wiesz, że ja zawsze tęskniłam za Tobą już troszeczkę, nawet gdy byłeś blisko mnie. Tęskniłam juz tak sobie trochę na zapas. Żeby później tęsknić mniej, gdy już pójdziesz do domu. I tak nie pomagało."
|
|
 |
"Tęskniła za nim nieustannie. Oprócz pragnienia odczuwała tylko to jedno: tęsknotę. Ani zimna, ani ciepła, ani głodu. Tylko tęsknotę i pragnienie. Potrzebowała tylko wody i samotności. Tylko w samotności mogła zatopić się w tej tęsknocie tak, jak chciała. Nawet sen nie dawał wytchnienia. Nie tęskniła, bo śpiąc się nie tęskni. Mogła tylko śnić. Śniła o tęsknocie za nim. Zasypiała ze łzami w oczach i ze łzami się budziła."
|
|
 |
"Pragnienie jego stałej obecności, nieustanne myślenie o nim, gdy go nie było, niepokój i nerwowość, gdy miała go za chwilę zobaczyć, tęsknota, gdy jeszcze był przy niej, ale wiedziała, że za kilka minut go nie będzie.."
|
|
 |
Tęsknota jest największym z głodów - niezaspokojona potrafi zabić
|
|
 |
tęsknota, podobnie, jak każda inna choroba wymaga czasu, by się przełamać i zniknąć.
|
|
 |
Dziś będzie troszkę o tęsknocie zgodnie z prośbą ; )
|
|
 |
Obudź we mnie swoja Wenus, a zobaczysz serce, które drży.
|
|
|
|