głupie teksty, śmieszne teksty, opisy gadu-gadutwój portal społecznościowy
Ja na krawędzi świata. teksty

tomi858 dodano: 8 kwietnia 2013

Ja na krawędzi świata.

 3 'Punkt widzenia zależy od punktu... teksty

tomi858 dodano: 7 kwietnia 2013

[3] 'Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia' - To jest życie, jeśli chcemy być szczęśliwi nie należy być 'grzecznym dzieckiem', musimy o to powalczyć z losem, musimy udowodnić innym, że zmierzamy na szczyt tego co pragniemy. Wspinając się upadamy, przyjmujemy ciosy na siebie, uczymy się na błędach aby ich ponownie nie popełniać, ciągle idziemy naprzód nie robiąc kroków w tył. "Puki nie zaczniesz w siebie wierzyć, nie będziesz żył."

 2 'Punkt widzenia zależy od punktu... teksty

tomi858 dodano: 7 kwietnia 2013

[2] 'Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia' - Próbujemy sobie wmawiać, że jesteśmy na samym dnie, że jesteśmy do niczego, beznadziejni, że nikt nigdy nas nie pokocha, że nie poznamy drugiej takiej osoby, że wszyscy nas ranią. To wszystko może zmienić się w ciągu 24h, wystarczy drobny impuls, który dotrze do nas ze świata zewnętrznego. Imponujące prawda? Jak szybko można zmienić nastawienie z czegoś co było dla nas wszystkim, naszą codziennością, przechodząc przez cierpienie, ból, smutek, często z łzami w oczach, aż do twierdzenia, że nic nie ma sensu, że wszystko jest pojebane, że nie ma miejsca na tym świecie dla nas, że jesteśmy beznadziejni i do niczego, że upadliśmy na samo dno życia, ale to nie prawda... Tu chodzi o to, aby mimo przeciwności losu się podnieść, musimy znaleźć w sobie siłę, motywację, nadzieje na nowe jutro.

 1 'Punkt widzenia zależy od punktu... teksty

tomi858 dodano: 7 kwietnia 2013

[1] 'Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia' - wiecie dlaczego ktoś wypowiedział takie słowa? Bo są one prawdziwe. To co nas spotyka w danej chwili kształtuje nas też na obecną chwilę i wszystko jest takie a nie inne. Są wartości zmienne i nie zmienne, te pierwsze są nie tylko tymi codziennymi, ale też trochę ważniejszymi wartościami w naszym życiu. Prosty przykład: Gdy jesteśmy z kimś szczęśliwi, mamy tą naszą drugą połówkę, kochamy się itd. to wszystko wokół nas staje się 'lepsze', mamy lepsze podejście do życia, mamy własną motywację do robienia codziennych czynności lepiej (pomoc w domu, szkoła, nauka, praca) - wszystko pięknie, ładnie, aż chce się rzec, że jest się w niebie - ale gdy takowa osoba zostaje zraniona, zdradzona, porzucona czy po prostu cierpi przez (w tym przykładzie) miłość, to zaczyna mówić, że miłości nie ma, że nie wierzy w miłość etc. Ma myśli typu 'nie chce mi się żyć', 'po co ja żyje?' co za tym idzie pojawia się załamanie, depresja, brak chęci i motywacji.

Kim Ty jesteś że masz czelność... teksty

tomi858 dodano: 6 kwietnia 2013

Kim Ty jesteś, że masz czelność oceniać innych z góry?

 Jaki pasożyt jest najbardziej... teksty

tomi858 dodano: 5 kwietnia 2013

"Jaki pasożyt jest najbardziej żywotny? Bakteria? Wirus? Glista? - Idea! Gdyby Idea zagnieździła się w umyśle, nie da się jej już usunąć. Idea w pełni uformowana i zrozumiana, zostaje na zawsze." ~Incepcja

Nie mów że czegoś nie ma jeśli... teksty

tomi858 dodano: 5 kwietnia 2013

Nie mów, że czegoś nie ma jeśli nie jesteś pewny i swoje twierdzenie opierasz tylko i wyłącznie na własnym doświadczeniu - są przecież inni ludzie i inne sytuacje.

Ufasz na tyle by zamknąć oczy i... teksty

tomi858 dodano: 5 kwietnia 2013

Ufasz na tyle by zamknąć oczy i iść przed siebie aby ratować przyjaciela?

 2 Zawieszona kawa ?  W... teksty

tomi858 dodano: 4 kwietnia 2013

[2] Zawieszona kawa (?) - W dzisiejszych czasach takie inicjatywy to dobry początek, aby pomóc potrzebującym. Jeśli nie można od razu zrobić czegoś wielkiego, to należy zaczynać powoli, kroczek po kroczku. Drobny gest, naprawdę nie wiele trzeba aby kogoś uszczęśliwić. Kto wie, może kiedyś i nam w ciężkim okresie przyjdzie pytać o zawieszoną kawę...

 1 Zawieszona kawa ?  Zapytacie... teksty

tomi858 dodano: 4 kwietnia 2013

[1] Zawieszona kawa (?) - Zapytacie co to? Może ktoś już wie, albo też nie... Zawieszona kawa to kawa dla osób, których nie stać na ciepły napój (najczęściej są to bezdomni). W wielu krajach (w Polsce to dopiero zaczyna rozkwitać) można w kawiarni/barze etc. zostawić taką zawieszoną kawę. Jak to działa? To proste, to mały dobry gest. Kupujesz 5 kaw, płacisz za wszystkie, mówisz "2 dla mnie, 3 zawieszone", dla siebie i kolegi z pracy bierzesz tylko te dwie kawy a tamte 3 czekają na kogoś, kto przyjdzie i zapyta czy są zawieszone kawy, wtedy taka osoba otrzymuje ową kawę. Może i dziwne, głupie, ale według mnie to piękne pod pewnym względem. Nie zawsze mamy czas na drobną 'ofiarę' dla potrzebującego, a więc robiąc zakupy możemy komuś podarować ciepły napój - czy też kanapkę, bądź cały posiłek (zdarza się i tak - to zależy od miejsca). Drobny gest - wiele nie kosztuje - a daje tak wiele. Uśmiech na twarzy potrzebującego i świadomość, że mogliśmy komuś pomóc.

Nie warto iść za mną zaprowadzę... teksty

tomi858 dodano: 3 kwietnia 2013

Nie warto iść za mną, zaprowadzę Cię do miejsca bez ludzi, do miejsca gdzie nie ma żywej duszy, gdzie jestem sam.

To nie jedyne rozwiązanie to ucieczka i tchórzostwo. ZAWSZE jest inne wyjście. teksty tomi858 dodał komentarz: To nie jedyne rozwiązanie, to ucieczka i tchórzostwo. ZAWSZE jest inne wyjście. do wpisu 3 kwietnia 2013
Moblo.pl
Użytkownicy
Reklama
Archiwum
Kontakt
Regulamin
Polityka Prywatności
Grupa Pino
Reklama
O Grupie Pino
Kontakt
Polecane strony
Transmisja Live
Seriale TV