głupie teksty, śmieszne teksty, opisy gadu-gadutwój portal społecznościowy
Wierność. To ostatnie słowo. teksty

alzacja dodano: 14 lipca 2017

Wierność. To ostatnie słowo.

I z tym wychodzimy do Innych... teksty

alzacja dodano: 14 lipca 2017

I z tym wychodzimy do Innych - nieinwazyjnie, nienatarczywie, nie narzucając się. Jest w tym gościnność, czyli stworzenie przestrzeni dla bliźniego, aby czuł się swobodnie. Okazuje się, że takie to nieoczywiste i dla wielu podejrzane, że tak jeszcze można. Pewnie, że można, ale tylko wtedy, gdy działamy razem, w porozumieniu. Bo udane spotkanie, szczęśliwa rodzina to WSPÓLNY wysiłek ludzi. Nie da się tego urzeczywistnić, gdy każdy ciągnie w swoją stronę; gdy jest uparty jak osiołek i nie opanuje sztuki kompromisu i chowania własnego ego do kieszeni. Nie zawsze było idealnie. Pojawiały się ciężkie chwile i kryzysy. Ale w jakimś momencie przyszła decyzja: ten dom, tę rodzinę trzeba ratować. Wspólnymi siłami możemy zdziałać cuda. Wiem, bo widziałem to na własne oczy.

wybaczam  staram się rozumieć... teksty

alzacja dodano: 14 lipca 2017

wybaczam, staram się rozumieć, dobrze życzę. Dlatego właśnie kocham moje życie. Dużo rozmawiamy, spędzamy ze sobą czasu, patrzymy sobie w oczy, śmiejemy się i żartujemy. Nieraz kłócimy się ze sobą; przytulamy się; siadamy do stołu; czekamy na siebie; szanujemy się, słuchamy się. Gdy czegoś nie rozumiemy, pytamy, aby rozumieć lepiej. Mówimy otwarcie o naszych uczuciach, chodzimy na spacery, podziwiamy piękny świat. Nie krzyczymy na siebie, nie obrażamy się na siebie. Mamy mnóstwo różnych wad, ale miłość wzajemna użycza nam cierpliwości do siebie nawzajem i siły do pokonywania trudności. Jesteśmy razem. Rodzinnie. Dobrze nam ze sobą.

Probierz służy do mierzenia tego... teksty

alzacja dodano: 13 lipca 2017

Probierz służy do mierzenia tego, czego nie widać. Takim probierzem są słowa, wydarzenia... Jest nim także czas... To on precyzyjnie wskazuje, co było ukryte pod warstwą słów, obietnic, itd. Czas pokazał, gdzie jesteśmy: kto stoi tam, gdzie stał, a kto zmienił priorytety.

Rację miał. Nie znamy przecież... teksty

alzacja dodano: 13 lipca 2017

Rację miał. Nie znamy przecież motywów ludzkich działań. Wiem tylko tyle, ile mi powiesz. Nie chcę się domyślać. Nie mam zamiaru nikogo osądzać, bo kto sądzi ten błądzi. Staram się rozumieć, choć nie zawsze to łatwe. Fakt - idziemy na łatwiznę. Łatwiej nam szastać osądami i zamykać ludzi w klatki, szufladki, okleić etykietami. Gdyby jednak zdobyć się na odrobinę empatii i wejść na chwilę w czyjąś skórę - jak bardzo zmieniłaby się nasza perspektywa.

 Nie sądźcie  abyście nie byli... teksty

alzacja dodano: 13 lipca 2017

"Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą". Jezus

To przykre  że ludzie zwątpili w... teksty

alzacja dodano: 13 lipca 2017

To przykre, że ludzie zwątpili w bezinteresowność, że nie wierzą w to, iż można kochać dla kochania, przyjaźnić się dla przyjaźni i nie ma w tym ukrytej chęci dominacji, ugrania czegoś dla siebie.

Są takie spotkania  po których tak... teksty

alzacja dodano: 13 lipca 2017

Są takie spotkania, po których tak wiele się zmienia. Spotykasz człowieka, dzięki któremu lepiej zaczynasz rozumieć znaczenie wielu słów, takich jak miłość, wierność, szacunek, zdrada, przebaczenie. Każdy człowiek, chcąc czy nie, wnosi coś w nasze życie. To niezwykle cenne lekcje. Czasami po takich spotkaniach ciekną łzy, ale nie po policzkach (żeby nikt nie widział). One spływają po śluzówce do gardła, a słoność, którą wraz ze łzami przełykasz otwarcie stawia pytanie: czy było warto? Pewnie, że było warto. Może Ktoś kiedyś zrozumie, że walczyłeś o tego Człowieka nie dla siebie, ale właśnie dla Niego. Bo w gruncie rzeczy nie ważne było co z tego będę miał, ale jaką korzyść odniesie Ten Człowiek.

0. Kocham ludzi.. zawsze. To taka... teksty

alzacja dodano: 13 lipca 2017

0. Kocham ludzi.. zawsze. To taka prosta zasada: ludzi trzeba kochać, a rzeczy używać. Nigdy odwrotnie. Zdarza się przecież, że inni nas używają. Mają jakąś potrzebę, jakiś deficyt... i używają. Mało tego: sami tak robimy. Na początku bezwiednie - przynajmniej do czasu, gdy sami nie zostaniemy wykorzystani. Wtedy przychodzi refleksja: ale mnie ktoś sponiewierał: jak szmatę do podłogi lub jak tampon do tamowania krwotoku. Wtedy też trzeba podjąć decyzję: nie robić tak nikomu.

1. I zaczyna się uważność  czyli... teksty

alzacja dodano: 13 lipca 2017

1. I zaczyna się uważność, czyli takie tworzenie relacji, w którym nie pozwolę sobie na uprzedmiotowienie drugiego człowieka. Bliźni nie jest moją maskotką, po którą sięgam gdy jest mi źle. Podejmuję się trudu budowania z nim relacji. Wtedy otwiera się przed nami szansa na zbudowanie czegoś, za czym z głębi serca tęskni każdy z nas. Miłość niesamolubna, czyli taka, która nie chce się kimś bawić. Znajdziemy tam dużo szacunku, sporo empatii i troski, gotowości słuchania i dawania drugiemu przestrzeni, aby mógł się zadomowić; aby czuł się przyjęty ze swym niełatwym życiem, bez lęku, że zostanie odrzucony i potępiony.

2. A rozczarowania ludźmi?... teksty

alzacja dodano: 13 lipca 2017

2. A rozczarowania ludźmi? Oczywiście, że przychodzą. Często zdarza mi się przestrzelić, tzn. widzieć w człowieku więcej dobra niż faktycznie w nim jest. Ale to nie mój problem. To problem człowieka, który zmarnował szansę stania się lepszą wersją siebie. Mógł podjąć spojrzenie i ruszyć w przygodę odkrycia siebie i swoich możliwości, które pomoże zrealizować towarzysząca obecność drugiego. Prawda jest taka, że do życia i rozwoju potrzebujemy więcej miłości, niż zasłużyliśmy. Błędnym jest przekonanie, że poprawimy ludzi, kiedy będziemy im wytykać ich błędy. Od tego jeszcze nikt szczerze nie zapragnął być lepszym. Dlatego kocham ludzi. Także wbrew temu co niekiedy czuję lub podpowiada mi rozum. Bo trudno jest kochać wiedząc, że ktoś na tą miłość ma wyrąbane, w myśl zasady: kochamy tych, którzy nas olewają - olewamy tych, którzy nas kochają. Dlaczego tak jest? Doprawdy nie wiem.

Sfrustrowana kobieta powie tak:  w... teksty

alzacja dodano: 11 lipca 2017

Sfrustrowana kobieta powie tak: "w każdej silnej kobiecie istnieje pierwiastek słabości, który mężczyzna powinien chronić, a nie wykorzystywać". Sfrustrowany mężczyzna o wykorzystanie oskarży kobiety. Człowiek w emocjonalnej normie stwierdzi: "w każdej sytuacji ludzie powinni się szanować". Uważam, że tyle wystarczy, aby pozostać człowiekiem na poziomie. A wszystkie te zdania równoważne i równo znaczące w każdą stronę, można sobie wsadzić.. do kosza.

Poprzednia
1
2 Następna
Moblo.pl
Użytkownicy
Reklama
Archiwum
Kontakt
Regulamin
Polityka Prywatności
Grupa Pino
Reklama
O Grupie Pino
Kontakt
Polecane strony
Transmisja Live
Seriale TV